duchy:drzemiacy-straznik-wnetrza-wyspy

Drzemiący Strażnik Wnętrza Wyspy

Informacje Ogólne

Przygotowanie gry

(ang. Serpent Slumbering Beneath the Island)
Połóż 1 Znacznik Obecności na swojej Planszy Startowej w Krainie #5.

Opcje Rozwoju (Wybierz Dwie dowolne sekcje Rozwoju i wykonaj je w dowolnej kolejności. Nie możesz wybrać tej samej sekcji dwukrotnie.)

Odzyskaj
Karty
Przesuń
Obecność

Pozyskaj
Kartę Mocy
Zbierz
Energię

Zbierz
Energię

Dodaj Obecność
w krainie bez Zarazy

Specjalne Zasady

GŁĘBOKI SEN(ang. Deep Slumber)

Zaczynasz z limitem 5 Obecności na Wyspie. Zwiększasz go, korzystając z Karty Mocy „Pochłanianie Esencji”. Każde wykorzystanie tej Mocy zakrywa kolejne pole na poniższym torze. Twój limit Obecności określa najniższa widoczna liczba

Wrodzone Moce

Przebudzenie Wężowej Mocy (ang. Serpent Wakes in Power)
SZYBKOŚĆ ZASIĘG CEL (kraina)
TY

2 2 2 : Zbierz 1 Energię. Pozostałe Duchy z jakąkolwiek Pochłoniętą Obecnością, również zbierają 1 Energię.
2 3 2 : Dodaj 1 Znacznik Obecności w Zasięgu 1. Pozostałe Duchy z przynajmniej 2 Pochłoniętymi Obecnościami, mogą również to zrobić.
3 3 3 3 : Pozyskaj Większą Moc bez Zapominania innej Mocy. Pozostałe Duchy z przynajmniej 3 Pochłoniętymi Obecnościami, mogą również to zrobić.

Wzmożenie Wężowego Gniewu (ang. Serpent Rouses in Anger)
SZYBKOŚĆ ZASIĘG CEL (kraina)
DOWOLNA

1 1 : Za każdy posiadany zestaw , zadaj 1 Obrażenie 1 Osadzie / Miastu.
2 2 : Za każdy posiadany zestaw , 2 Strachu oraz możesz Wypchnąć 1 Osadę z wybranej krainy.
5 6 6 -7 Energii : W każdej krainie w grze: X Obrażeń, gdzie X stanowi liczbę twojej Obecności w krainie oraz w krainach przyległych.

Styl gry

Jest kilka możliwych stylów gry Strażnikiem, jednak każdy z nich wymaga cierpliwości: początkowa faza gry, to powolne budowanie Mocy i Obecności. Mimo, że nie jesteś w tym momencie gry bezużyteczny, nie jesteś tak silny jak inne duchy. Strażnik staje się niesamowicie silny po przebudzeniu, jednak dotarcie do tego etapu wymaga sporo czasu. Pamiętaj o Pochłanianiu Esencji, co pozwoli ci zwiększyć limit żetonów Obecności. Upewnij się, że pozostałe duchy rozumieją, dlaczego potrzebujesz ich Obecności, zanim użyjesz Pochłaniania Esencji na ich żetonach Obecności.

Statystyki

ZŁOŻONOŚĆ:

PODSUMOWANIE MOCY:

Karty Unikalnych Mocy

Dar Pierwotnych Głębin

(ang. Gift of the Primodial Deeps)

Pośpieszna Moc, kosztująca 1 Energii, której możesz użyć na dowolnym innym Duchu.

Duch który jest Celem Mocy pozyskuje Pomniejszą Moc. Wybrany Duch wybiera pomiędzy natychmiastowym zagraniem tej Mocy a Zdobyciem 1 i 1 .

Dzięki zagraniu tej mocy zyskujesz 2 Źródła Mocy: Księżyc oraz Ziemię .

Dar Płynącej Mocy

(ang. Gift of Flowing Power)

Pośpieszna Moc, kosztująca 1 Energii, której możesz użyć na dowolnym innym Duchu.

Duch który jest Celem Mocy pozyskuje 1 Energii. Wybrany Duch wybiera pomiędzy Zagraniem kolejnej karty Mocy a Zdobyciem 1 oraz 1 .

Dzięki zagraniu tej mocy zyskujesz 2 Źródła Mocy: Ogień oraz Wodę .

Pochłanianie Esencji

(ang. Absorb Essence)

Pośpieszna Moc, kosztująca 2 Energii, której możesz użyć na dowolnym innym Duchu.

Zbierasz 3 Energii. Następnie przenosisz 1 Znacznik Obecności wybranego Ducha z planszy na swój tor „Głębokiego Snu”. Pochłonięta w ten sposób obecność nie może już powrócić do gry. Wybrany duch zdobywa 1 wybrane przez siebie Źródło Mocy obraz 1 Energii.

Dzięki zagraniu tej mocy zyskujesz 4 Źródła Mocy: Księżyc , Ogień , Wodę oraz Ziemię .

Protekcja Żywiołów

(ang. Element Aegis)

Pośpieszna Moc, kosztująca 1 Energii, której możesz użyć tylko w krainie, w której posiadasz już swoją Obecność (Zasięg jest równy 0). Możesz jej użyć w dowolnym typie krainy.

Kraina będąca Celem działania mocy zyskuje Obronę 2. W krainach Przyległych do wybranej Krainy za każdy Znacznik Obecności znajdujący się na torze „Głębokiego Snu” dodatkowo +1 Obrony w wybranej krainie oraz krainach przyległych do niej.

Dzięki zagraniu tej mocy zyskujesz 3 Źródła Mocy: Ogień , Wodę oraz Ziemię .

Pytania i Odpowiedzi

Masz pytanie dotyczące tego Ducha?

Skontaktuj się z nami mailowo albo za pomocą facebooka.

Porady i Przewodniki

Niedługo opublikujemy porady i przewodniki, tymczasem zachęcamy do samodzielnego odkrywania możliwości tego Ducha!

Porady i Przewodniki

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisici elit, sed eiusmod tempor incidunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquid ex ea commodi consequat. Quis aute iure reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint obcaecat cupiditat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Tło Fabularne

Dawno temu, w poprzedniej epoce, w miejscu gdzie teraz znajduje się Wyspa, była jedynie woda. Pewnego razu, w czasach gdy ludzie jeszcze nie istnieli, wielki wąż znużył się przemierzaniem bezkresnych wód i postanowił odpocząć. Zatrzymał się i zasypał się ziemią tworząc, w ten sposób Wyspę. Są także inne wersje tej historii: Wulkan Wznoszący się Wysoko ma swoją własną relację - historie nie muszą być identyczne, aby być prawdziwe. Wiele Duchów wyczuwa obecność wielkiego węża, śpiącego głęboko pod wyspą. Przybycie Najeźdźców i ich destrukcyjny wpływ przebudza go ze snu.
Użytkownicy nie mają możliwości edytowania ani dodawania tekstu na tej stronie. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące gry, zauważyłeś jakiś błąd albo chciałbyś pomóc tworzyć nasze Centrum Wiedzy, skontaktuj się z nami.
  • ostatnio zmienione: 4 lat temu