duchy:kolosalna-sila-ziemi

Kolosalna Siła Ziemi

Informacje Ogólne

Przygotowanie gry

(ang. Vital Strength of the Earth)
Połóż 3 Obecności () na swojej planszy startowej: 2 na Górach z najwyższym numerem oraz 1 na Dżungli z najwyższym numerem. Weź wszystkie karty Unikalnych Mocy Kolosalnej Siły Ziemi.

Opcje Rozwoju

Odzyskaj
Karty
Dodaj
Obecność

Pozyskaj
Kartę Mocy
Dodaj
Obecność

Dodaj
Obecność
Zbierz
Energię

Specjalne Zasady

Witalność Ziemi (ang. Earth's Vitality)

Obrona 3 w każdej Krainie, w której znajduje się twoje Miejsce Kultu ().

Wrodzone Moce

Dar Siły (ang. Gift of Strength)
SZYBKOŚĆ ZASIĘG CEL (kraina)
DOWOLNY

1 2 2 : Jednorazowo podczas bieżącej rundy, wybrany Duch może Powtórzyć 1 kartę Mocy o koszcie Energii wynoszącym 1 lub mniej.
2 3 2 : Zamiast tego, limit kosztu Energii wynosi 3 lub mniej.
2 4 3 : Zamiast tego, limit kosztu Energii wynosi 6 lub mniej.

Styl gry

Silny lecz powolny: posiada potężne karty Mocy i bardzo dobry przyrost Energii, choć na początku rozgrywki może zagrać jedynie jedną kartę na rundę. Jego Rozwój ograniczony jest do jednego żetonu Obecności na rundę.

Wolno się uczy: nauka nowych Mocy ma wyższy koszt niż odzyskiwanie zagranych kart Mocy.

Statystyki

ZŁOŻONOŚĆ:

PODSUMOWANIE MOCY:

Karty Unikalnych Mocy

Na Straży Odnowy Krainy

(ang. Guard the Healing Land)

Pośpieszna Moc, kosztująca 3 Energii, której możesz użyć w Zasięgu do 1 krainy od swojego Miejsca Kultu. Możesz jej użyć w dowolnym typie krainy.

Moc pozwala na usunięcie 1 Zarazy z wybranej krainy oraz zapewnia Obronę o wartości 4 w tej krainie.

Dzięki zagraniu tej Mocy zyskujesz 3 Źródła Mocy: Woda , Ziemia oraz Roślinność

Rok Absolutnego Bezruchu

(ang. A Year of Perfect Stillness)

Pośpieszna Moc, kosztująca 3 Energii, której możesz użyć w Zasięgu do 1 krainy od krainy, w której znajduje się twoja Obecność. Możesz jej użyć w dowolnym typie krainy.

Moc sprawia, że Najeźdźcy pomijają wszystkie swoje Akcje w wybranej krainie. Jeśli: mieliby dewastować - nie dewastują; mieliby się wybudować - nie budują się; jeśli mieliby eksplorować - nie eksplorują.

Dzięki zagraniu tej Mocy zyskujesz 2 Źródła Mocy: Słońce oraz Ziemię .

Rytuały Zniszczenia

(ang. Rituals of Destruction)

Powolna Moc, kosztująca 3 Energii, której możesz użyć w Zasięgu do 1 krainy od swojego Miejsca Kultu, ponadto w krainie muszą znajdować się Dahanie.

Moc pozwala na zadanie 2 Obrażeń w wybranej krainie oraz dodatkowo 3 Obrażeń jeśli znajdują się w niej przynajmniej 3 wioski Dahan.

Dzięki zagraniu tej Mocy zyskujesz 5 Źródeł Mocy: Słońce, Księżyc , Ogień , Ziemię oraz Roślinność .

Czerpanie z Urodzajnej Ziemi

(ang. Draw of the Fruitful Earth)

Powolna Moc, kosztująca 1 Energii, której możesz użyć w Zasięgu do 1 krainy od krainy, w której znajduje się twoja Obecność. Możesz jej użyć w dowolnym typie krainy.

Moc pozwala na Zgromadzenie 2 Odkrywców oraz Zgromadzenie 2 wiosek Dahan w wybranej krainie.

Dzięki zagraniu tej Mocy zyskujesz 3 Źródła Mocy: Ziemię, Roślinność oraz Zwierzęcość.

Pytania i Odpowiedzi

Czy posiadając np. 4 żetony Obecności w krainie, są one uważane za 2 Miejsca Kultu, a tym samym zwiększa się jej Obrona o kolejne 3?

Nie, Miejsce Kultu jednego Ducha w Krainie może być tylko jedno (niezależnie od liczby Obecności), a więc dzięki Witalności Ziemi, można maksymalnie zwiększyć jej Obronę o 3.

Czy wybrany jako Cel Daru Siły Duch może powtórzyć dowolną swoją Moc?

Tak. Celem zdolności jest Duch, a nie karta Mocy, więc szybkość Powtórzonej Mocy nie musi się zgadzać. Najlepiej wykorzystać znaczniki jednorazowych efektów, by wybrany przez nas Duch pamiętał o możliwości powtórzenia Mocy i powtórzył ją w dowolnym momencie podczas Fazy Powolnych czy też Pośpiesznych Mocy. Jedynym ograniczeniem jest to, że wybrany Duch może wybrać do powtórzenia kartę Mocy, a nie swoją zdolność wrodzoną.

Porady i Przewodniki

Niedługo opublikujemy porady i przewodniki, tymczasem zachęcamy do samodzielnego odkrywania możliwości tego Ducha!

Porady i Przewodniki

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisici elit, sed eiusmod tempor incidunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquid ex ea commodi consequat. Quis aute iure reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint obcaecat cupiditat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Tło Fabularne

Duch wielkiej niespiesznej siły. Siły wspierającej życie toczące się na ziemi. Życie, które ziemia czerpie ze swego wnętrza. Jest niezmienny i cierpliwy jak kamień.

Dahanie bezpośrednio od niego nie otrzymują nic. Zamiast rozdawać błogosławieństwa, woli planować i pracować ramię w ramię z Dahanami nad wspólnymi przedsięwzięciami.

Obecnie stara się przebudzić, aby stanąć do walki z Najeźdźcami, jednak ta nagła i bezpośrednia akcja jest niejako w sprzeczności z jego naturą.

Użytkownicy nie mają możliwości edytowania ani dodawania tekstu na tej stronie. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące gry, zauważyłeś jakiś błąd albo chciałbyś pomóc tworzyć nasze Centrum Wiedzy, skontaktuj się z nami.
  • ostatnio zmienione: 4 lat temu