duchy:nieokielznany-siewca-zieleni

Nieokiełznany Siewca Zieleni

Informacje Ogólne

Przygotowanie gry

(ang. A Spread of Rampant Green)
Połóż 2 Obecności () na swojej planszy startowej: 1 na Mokradłach z najwyższym numerem oraz 1 na Dżungli bez żadnych Wiosek Dahan () (jeżeli występuje więcej niż jedna taka Dżungla, wybierz dowolną). Weź wszystkie karty Unikalnych Mocy Nieokiełznanego Siewcy Zieleni.

Opcje Rozwoju

ZAWSZE…


Dodaj Obecność
w Dżungli albo na
Mokradłach

+ WYBIERZ JEDNĄ


Odzyskaj
Karty
Pozyskaj
Kartę Mocy

Dodaj
Obecność
Zagraj +1 Kartę
w tej rundzie

Pozyskaj
Kartę Mocy
Zbierz
Energię

Specjalne Zasady

Zdław Rozwój Zielenią (ang. Choke the Land with Green)
Za każdym razem, gdy Najeźdźcy mają wykonać Akcję Dewastacji lub Budowy w krainie z twoim Miejscem Kultu (), możesz zablokować tę Akcję, Niszcząc jedną swoją w tej krainie.

Ciągła Regeneracja (ang. Steady Regeneration)
Kiedy dodajesz na planszę w fazie Rozwoju, zamiast ściągać ją z torów Obecności, możesz użyć jednej ze swoich zniszczonych . Jeżeli Wyspa jest Witalna, nie kosztuje to Energii. Jeżeli Wyspa jest Zarażona, wydaj 1 Energii za każdą zniszczoną , którą dodasz.

Wrodzone Moce

Pnącza Roztrzaskujące Mury (ang. Creepers Tear into Mortar)
SZYBKOŚĆ ZASIĘG CEL (kraina)
DOWOLNA

1 2 : 1 Obrażenie dla 1 /.
2 3 : Powtórz tę Moc.
3 4 : Powtórz tę Moc raz jeszcze.

Wszystko Pochłaniająca Zieleń (ang. All-enveloping Green)
SZYBKOŚĆ ZASIĘG CEL (kraina)
DOWOLNA

1 3 : Obrona 2.
2 4 : Zamiast tego Obrona 4.
3 1 5 : Oraz Usuń 1 .

Styl gry

Dobrze sprawdza się w niszczeniu Osad, natomiast fatalnie radzi sobie z Odkrywcami (obfite listowie nie robi na nich wrażenia). Jest w stanie umieścić swoją Obecność na planszy szybciej niż większość Duchów. Dodatkowa Obecność jest przydatna przy obieraniu Celu dla kart Mocy i przy użyciu zdolności „Zdław Rozwój Zielenią”, która może być niesamowicie przydatna do spowolnienia ekspansji Najeźdźców. Pamiętaj jednak, żeby nie niszczyć Miejsc Kultu, gdyż mogą się przydać do używania Mocy.

Statystyki

ZŁOŻONOŚĆ:

PODSUMOWANIE MOCY:

Karty Unikalnych Mocy

Zarośnięte w Jedną Noc

(ang. Overgrow in a Night)

Pośpieszna Moc, kosztująca 2 Energii, której możesz użyć w Zasięgu do 1 krainy od krainy, w której posiadasz swoją Obecność. Możesz jej użyć w dowolnym typie krainy.

Moc daje wybór pomiędzy: dodaniem w wybranej krainie 1 Obecności albo jeśli w wybranej krainie znajduje się twoja Obecność oraz Najeźdźcy, pozwala wygenerować 3 Strachu.

Dzięki zagraniu tej Mocy zyskujesz 2 Źródła Mocy: Księżyc oraz Roślinność

Dar Nagłego Wzrostu

(ang. Gift of Proliferation)

Pośpieszna Moc, kosztująca 1 Energii, której możesz użyć na dowolnym, innym Duchu.

Moc pozwala wybranemu Duchowi na dodanie 1 Obecności w Zasięgu 1 od jego innej Obecności.

Dzięki zagraniu tej Mocy zyskujesz 2 Źródła Mocy: Księżyc oraz Roślinność.

Dławiące Narośle

(ang. Fields choked with Growth)

Powolna Moc, kosztująca 0 Energii, której możesz użyć w Zasięgu do 1 krainy od krainy, w której znajduje się twoja Obecność. Możesz jej użyć w dowolnej krainie.

Moc daje wybór pomiędzy: Wypchnięciem 1 Osady albo Wypchnięciem 3 wiosek Dahan z wybranej krainy.

Dzięki zagraniu tej Mocy zyskujesz 3 Źródła Mocy: Słońce, Woda, oraz Roślinność .

Zatrzymany Przepływ Świeżej Wody

(ang. Stem the flow of Fresh Water)

Powolna Moc, kosztująca 0 Energii, której możesz użyć w Zasięgu do 1 krainy od krainy, w której znajduje się twoje Miejsce Kultu. Możesz jej użyć w dowolnym typie krainy.

Moc pozwala na zadanie 1 Obrażenia Osadzie albo Miastu w wybranej krainie. Natomiast jeśli wybrana kraina to Góry lub Piaski, zamiast tego 1 Obrażenie dla każdej Osady oraz Miasta w tej krainie.

Dzięki zagraniu tej Mocy zyskujesz 2 Źródła Mocy: Wodę oraz Roślinność.

Pytania i Odpowiedzi

Czy w czasie Rozwoju, mogę najpierw dobrać Kartę Mocy (korzystając z jednej z opcji Rozwoju), a następnie użyć obowiązkowej opcji Rozwoju?

Tak, możesz najpierw wybrać Kartę Mocy dzięki opcji Pozyskaj Kartę Mocy z jednej z wybranych sekcji, a następnie wybrać, w której Dżungli/Mokradłach dodasz swoją Obecność.

Czy grając przeciwko Królestwie Anglii, Nieokiełznany Siewca Zieleni powstrzymuje Efekt Eskalacji lub Budowę podczas Wysokiej Migracji?

Tak, oba dotyczą akcji Budowy, więc dzięki Zdławieniu Rozwoju Zielenią, Siewca może powstrzymać Najeźdźców. Pamiętaj, że Anglia może budować się kilkakrotnie w jednej krainie, więc za każdym razem gdy chcesz ją powstrzymać, musisz zadecydować czy poświęcasz swoją Obecność by temu zapobiec.

Ciągła Regeneracja mówi 'jeśli Wyspa jest Witalna' lub 'jeżeli jest Zarażona'. Czy chodzi o Kartę Zarazy, czy konkretną krainę z/bez Zarazy?

Chodzi o Kartę Zarazy i to, którą aktualnie stroną jest położona na Planszy Najeźdźców.

Porady i Przewodniki

Niedługo opublikujemy porady i przewodniki, tymczasem zachęcamy do samodzielnego odkrywania możliwości tego Ducha!

Tło Fabularne

Jeden z najstarszych duchów na Wyspie, który teraz jest zdecydowanie bardziej dziki i żywiołowy niż za młodu. W przeciwieństwie do niektórych opowieści, zanim podejmie decyzję, bierze pod uwagę wszystkie za i przeciw. Jego uwaga nie skupia się jednak na konsekwencjach, lecz na samym kręgu życia na Wyspie. Nie jest nieprzyjazny Dahanom, jednak jego definicja pomocy nie zawsze pokrywa się z ich potrzebami. Do jego ulubionych zajęć należy upiększanie ich budowli bujną zielenią i przemiana ich pól uprawnych w zarośla. Nieraz całe wioski były zmuszone do porzucenia swoich świeżo obsianych pól uprawnych, gdy „Rozmawiający z Duchami” podejrzewał, że Nieokiełznany Siewca Zieleni ma zamiar pozostać w ich okolicy na dłużej.
Użytkownicy nie mają możliwości edytowania ani dodawania tekstu na tej stronie. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące gry, zauważyłeś jakiś błąd albo chciałbyś pomóc tworzyć nasze Centrum Wiedzy, skontaktuj się z nami.
  • ostatnio zmienione: 3 lat temu