duchy:odkrywca-nieznanych-sciezek

Odkrywca Nieznanych Ścieżek

Informacje Ogólne

Przygotowanie gry

(ang. Finder of Paths Unseen)
Połóż 1 Znacznik Obecności na swojej Planszy Startowej w krainie #3. Połóż 1 Obecność na dowolnej planszy w krainie #1. Pamiętaj, że posiadasz aż 6 Unikalnych kart Mocy.

UWAGA! Podczas produkcji wkradł się błąd i karta Dar Wędrowca ma niewłaściwy rewers (który sugeruje, że karta należy do zestawu kart Nawałnicy Zatapiającej Świat). Dopóki nie otrzymamy poprawionych kart z fabryki (co stanie się prawdopodobnie przy dodruku) nie jesteśmy w stanie zrobić nic więcej niż udostępnić plik z rewersem tej karty do samodzielnego wydrukowania (jeśli karty są zakoszulkowane to można taki wydrukowany rewers włożyć do koszulki, dzięki czemu nie trzeba będzie pamiętać, która karta ma błędny rewers). Na szczęście wszystkie 6 kart znajduje się w początkowej ręce Ducha, dzięki czemu zły rewers nie popsuje nam rozgrywki. Plik do pobrania z odpowiednim rewersem znajduje się tutaj. Przepraszamy za niedogodności.

Opcje Rozwoju

Odzyskaj
Karty
Pozyskaj
Kartę Mocy
Ignoruj Zasięg
w tej Rundzie

Dodaj Obecność
Zagraj +1 Kartę
w tej Rundzie

Pozyskaj
Kartę Mocy
Dodaj Obecność

Dodaj Obecność
w dowolnej krainie
Zbierz Energię

Specjalne Zasady

ZOBOWIĄZANIA WOBEC ZMARŁYCH (ang. Responsibilities to the dead)

Po tym kiedy jedna z twoich Akcji Zniszczy 1 lub więcej Wiosek Dahan/Najeźdźców lub bezpośrednio spowoduje ich Zniszczenie poprzez przesunięcie ich, Zniszcz 1 swoją Obecność i strać 1 Energii. Jeśli nie masz Energii do stracenia, Zniszcz kolejną ze swoich Obecności.

OTWARTE ŚCIEŻKI (ang. Open the ways)

Raz na jedną Akcję, możesz sprawić, by twoje dwie krainy były do siebie przylegające. To, które krainy są do siebie przylegające, możesz zmieniać pomiędzy Akcjami.

Wrodzone Moce

Wyznaczanie ścieżek (ang. LAY PATHS THEY CANNOT HELP BUT WALK)
SZYBKOŚĆ ZASIĘG CEL (kraina)
DOWOLNA

2 2 : Wypchnij do połowy (zaokrąglając w dół) Najeźdźców z wybranej krainy. Powtórz dla Dahan, Obecności oraz Bestii (dla każdego osobno).
2 2 : Wypchnij do 1 Najeźdzcy / Dahan / Obecności / Bestii
2 4 3 : Powtórz tę Moc.

Zamknięte ścieżki (ang. CLOSE THE WAYS)
SZYBKOŚĆ ZASIĘG CEL (kraina)
DOWOLNA

Każdy warunek traktuj jako odrębną Moc.
1 2 : Izoluj wybraną krainę.
2 2 : Izoluj wybraną krainę.
3 2 : Izoluj wybraną krainę.

Styl gry

Głównie skupia się na przesuwaniu Najeźdźców oraz od czasu do czasu również Dahan, Obecności, a także Bestii. Dobry w tworzeniu „bezpiecznych stref”, wolnych od Najeźdźców, dzięki licznym Mocom pozwalającym na ich przesuwanie oraz możliwość Izolowania krain. Nie może sobie pozwolić na częste Niszczenie Najeźdźców bez zaplanowania, jak odzyskać Zniszczoną . Potrzebuje więc bardzo silnej Większej Mocy albo musi polegać na innych Duchach w obronie. Wpływa na układ na planszy, co zwiększa również poziom złożoności dla innych graczy - szczególnie w grach na większą liczbę osób.

Statystyki

ZŁOŻONOŚĆ:

PODSUMOWANIE MOCY:

Karty Unikalnych Mocy

Dar Wędrowca

(ang. Traveler's Boon)

PośpiesznaMoc, kosztująca 0 Energii, której możesz użyć na innym Duchu.

Wybrany Duch może przesunąć do 3 swoich Obecności do jednej z twoich krain. Dodatkowo może też przesunąć do 1 Najeźdźcy, 1 Wioski Dahan, 1 Bestii razem z jego Obecnością (w sumie, a nie za każdą Obecność).

Dzięki zagraniu tej mocy zyskujesz 3 Źródła Mocy: Księżyc , Powietrze oraz Wodę .

Przejście pomiędzy światami

(ang. Offer Passage Between Worlds)

Pośpieszna Moc, kosztująca 1 Energii, której możesz użyć w dowolnej krainie w zasięgu 1 od twojej Obecności.

Przesuń do 4 wiosek Dahan pomiędzy wybraną krainą, a jedną ze swoich krain ALBO Następnym razem, kiedy w wybranej krainie mają zostać znisczone wioski Dahan, Zniszcz o 2 mniej.

Dzięki zagraniu tej mocy zyskujesz 3 Źródła Mocy: Słońce , Księżyc oraz Powietrze .

Pomoc od Mówiących-z-Duchami

(ang. Aid From the Spirit-Speakers)

Pośpieszna Moc, kosztująca 2 Energii, której możesz użyć w dowolnej krainie w zasięgu 1 od krainy z twoją Obecnością.

Za każdą wioskę Dahan znajdującą się w wybranej krainie możesz przesunąć 1 Najeźdźcę/wioskę Dahan/Obecność/Bestię do jednej z krain w zasięgu 2, w której znajduje się przynajmniej 1 wioska Dahan.

Dzięki zagraniu tej mocy zyskujesz 4 Źródła Mocy: Słońce , Ogień , Powietrze oraz Zwierzęcość .

Ścieżki związane naturą

(ang. Paths Tied by Nature)

Powolna Moc, kosztująca 0 Energii, której możesz użyć w dowolnej krainie znajdującej się w zasięgu do 1 krainy od krainy, w której znajduje się twoja Obecność.

Przesuń 2 Najeźdźców/Dahan/Obecność/Bestię do krainy o tym samym typie terenu w zasięgu do 2 krain.

Dzięki zagraniu tej mocy zyskujesz 4 Źródła Mocy: Słońce , Powietrze , Ziemię oraz Roślinność

Pomieszane trakty

(ang. Ways of Shore and Heartland)

Powolna Moc, kosztująca 1 Energii, której możesz użyć w dowolnej krainie w zasięgu do 2 krain od krainy, w której znajduje się twoja Obecność.

Wypchnij do 2 Najeźdźców/Dahan/Obecności/Bestii do innej krainy, która również jest krainą Nadbrzeżną albo Wewnętrzną (zależy od rodzaju wybranej krainy).

Dzięki zagraniu tej mocy zyskujesz 3 Źródła Mocy: Powietrze , Wodę oraz Ziemię .

Zawiła Droga

(ang. A Circuitous and Wending Journey)

Powolna Moc, kosztująca 0 Energii, której możesz użyć w dowolnej krainie, w której posiadasz swoją Obecność.

Moc pozwala ci wypchnąć do połowy (zaokrąglając w górę):

  • Najeźdźców
  • Dahan
  • Obecności
  • Bestii

z wybranej krainy

Dzięki zagraniu tej mocy zyskujesz 2 Źródła Mocy: Księżyc oraz Powietrze .

Pytania i Odpowiedzi

Masz pytanie dotyczące tego Ducha?

Skontaktuj się z nami mailowo albo za pomocą facebooka.

Porady i Przewodniki

Niedługo opublikujemy porady i przewodniki, tymczasem zachęcamy do samodzielnego odkrywania możliwości tego Ducha!

Porady i Przewodniki

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisici elit, sed eiusmod tempor incidunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquid ex ea commodi consequat. Quis aute iure reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint obcaecat cupiditat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Tło Fabularne

Odkrywca Nieznanych Ścieżek jest dobrze znany wszystkim Dahanom. Z łatwością przemierza całą Wyspę, dzięki czemu większość Mówiących- Z-Duchami spotkała go przynajmniej raz. Porozumiewa się bardziej bezpośrednio niż pozostałe Duchy, umieszczając przekazy w swoich wysokich trylach. On lub jego pomocnicy czasami pomagają duszom zmarłych Dahan przemieszczać się dalej w ich wędrówce, unikając Duchów, które chcą je pochłonąć. Jest praktycznie wszędzie. Jest mocno zagadkowy, nawet dla tych klanów, które nazywają go Stwórcą Ścieżek. Czy on naprawdę tworzy ścieżki, czy tylko je odnajduje? Czy przestrzeń, którą się przemieszcza jest rzeczywista, czy jest tylko złudzeniem? O ile od czasu do czasu jest skłonny dać odpowiedzi, jego intencje nie zawsze dobrze przekładają się na słowa.
Użytkownicy nie mają możliwości edytowania ani dodawania tekstu na tej stronie. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące gry, zauważyłeś jakiś błąd albo chciałbyś pomóc tworzyć nasze Centrum Wiedzy, skontaktuj się z nami.
  • ostatnio zmienione: 24 miesięcy temu