scenariusze:blyskawiczna-kolonizacja

Błyskawiczna Kolonizacja

Informacje ogólne

(ang. Blitz)
Poziom Trudności: 0

Ten scenariusz jest zauważalnie trudnijeszy…
- dla wolniej rozwijających się Duchów (np. Drzemiący Strażnik Wnętrza Wyspy),
- w połączeniu z Królestwem Brandenburgii i Prus (które również wpływa na tempo rozgrywki, ale w inny sposób)

Ten scenariusz może spodobać się każdemu. Został jednak stworzony z myślą o graczach, którzy wolą szybszy i bardziej zdecydowany styl rozgrywki od długofalowego planowania, wymaganego przez powolne Moce Duchów

Zmiany w przygotowaniu gry

Połóżcie tyle dodatkowych na karcie Zarazy, ilu jest graczy. Najeźdźcy otrzymują dodatkowy zestaw Akcji Początkowych na zakończenie Przygotowania Gry. Będą więc Eksplorować , następnie Budowć i jeszcze raz Eksplorować.

Zmiany zasad gry

Wszystkie Moce są Moce, które pierwotnie były już pośpieszne, albo stały się pośpieszne, kosztują 1 Energię mniej (w przypadku Mocy Wrodzonych oraz kart Mocy o koszcie 0, zamiast tego Zbierz 1 Energię). Podczas Eksploracji, jednorazowo na każdej planszy Wyspy, dołóżcie dodatkowego odkrywcę. Jeśli Wyspa stanie się Zarażona, połóżcie na Karcie Zarazy o tyle zarazy mniej, ile wynosi liczba graczy.

Dodatkowy warunek zwycięstwa/przegranej

Brak

Masz pytanie dotyczące tego scenariusza?

Skontaktuj się z nami mailowo albo za pomocą facebooka.

Użytkownicy nie mają możliwości edytowania ani dodawania tekstu na tej stronie. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące gry, zauważyłeś jakiś błąd albo chciałbyś pomóc tworzyć nasze Centrum Wiedzy, skontaktuj się z nami.
  • ostatnio zmienione: 3 lat temu