slowniczek:budowa

Budowa

Budowa - jedna z Akcji Najeźdźców. Podczas tej akcji, Najeźdźcy budują we wszystkich krainach odpowiadających karcie znajdującej się na polu: Akcja Budowy na planszy Najeźdźców. By wybudować, w danej krainie musi występować przynajmniej jeden Najeźdźca. Jeżeli w danej krainie występuje więcej Osad niż Miast - Najeźdźcy budują Miasto. W każdym innym przypadku budują Osadę (ale warunek ich obecności musi być spełniony!).

Instrukcja

Strona: 10.

Czy można wybrać gdzie najpierw podczas Budowy Najeźdźcy się budują?

Tak. Sami wybieracie kolejność, ale nie możecie pominąć żadnej krainy, która spełnia warunki, czyli: kraina odpowiada typowi krainy wskazanemu na karcie znajdującej się na polu Akcji Budowy oraz w krainie znajdują się Najeźdźcy.

Czy w jednej krainie podczas Akcji Budowy może pojawić się więcej niż jeden budynek?

Podczas zwykłej akcji Budowy, w jednej krainie przybyć może tylko jedno Miasto albo jedna Osada. Czasami, w przypadku niektórych Scenariuszy/Przeciwników może się zdarzyć, że Najeźdźcy będą przeprowadzać dodatkową akcję Budowy - w takim przypadku, może się zdarzyć, że w jednej krainie podczas jednej rundy przybędzie więcej niż jeden budynek.

Użytkownicy nie mają możliwości edytowania ani dodawania tekstu na tej stronie. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące gry, zauważyłeś jakiś błąd albo chciałbyś pomóc tworzyć nasze Centrum Wiedzy, skontaktuj się z nami.
  • ostatnio zmienione: 3 lat temu