slowniczek:dewastacja

Dewastacja

Dewastacja - jedna z Akcji Najeźdźców. Podczas tej akcji Najeźdźcy dewastują we wszystkich krainach odpowiadających karcie znajdującej się na polu: Akcja Dewastacji na planszy Najeźdźców. Symultanicznie zadają Obrażenia krainie oraz zamieszkującym ją Dahanom. Wioski Dahan, które przetrwają atak Najeźdźców, kontratakują.

Instrukcja

Strona: 9.

Czy Obrażenia zadawane przez Najeźdźców możemy rozłożyć pomiędzy Dahan dowolnie?

Nie. Musimy je przyznać wioskom Dahan najbardziej skutecznie jak to możliwe. Jeśli w krainie znajduje się 1 Osada oraz 2 wioski Dahan to nie możemy dwóch Obrażeń od Osady podzielić pomiędzy dwie wioski Dahan (które mają po 2 Witalności) tak by żadna nie uległa zniszczeniu. W tym przypadku 1 Osada zada oba Obrażenia jednej z wiosek Dahan, która ulegnie zniszczeniu, następnie druga wioska zada 2 Obrażenia Osadzie, również ją niszcząc.

Czy Dahanie zadają Obrażenia Najeźdźcom podczas Dewastacji jeśli akcja Dewastacji została powstrzymana w wybranej krainie?

Nie. Dahanie jedynie kontratakują. Jeśli nie zostali zaatakowani przez Najeźdźców, nie zostali sprowokowani do ataku. Żeby lepiej zapamiętać tę zależność, wyobraźcie sobie, że Dahanie są pokojowo nastawionymi do przybyszy tubylcami, dopóki Najeźdźcy nie przystąpią do ataku, Dahanie są bierni. Co innego jeśli jako Duchy zmusimy ich do zadania Obrażeń Najeźdźcom naszymi Mocami. Pamiętajcie również, że czym innym jest powstrzymanie akcji Dewastacji, a czym innym jest zredukowanie Obrażeń przez Obronę. Jeśli Obrażenia zostaną zredukowane do 0 dzięki Obronie, akcja Dewastacji i tak została przeprowadzona - więc Dahanie normalnie zadadzą Obrażenia Najeźdźcom.

Użytkownicy nie mają możliwości edytowania ani dodawania tekstu na tej stronie. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące gry, zauważyłeś jakiś błąd albo chciałbyś pomóc tworzyć nasze Centrum Wiedzy, skontaktuj się z nami.
  • ostatnio zmienione: 4 lat temu