slowniczek:energia

Energia

Energia - waluta w grze. Opłacamy nią koszt kart Mocy. Energia nie stanowi wspólnej puli dla wszystkich Duchów, każdy musi zbierać ją na własną rękę. Energię można zbierać dzięki Torowi Obecności odpowiadającemu za Energię (górny tor). Pierwsza od prawej strony odkryta wartość mówi o tym ile Energii zbieramy co rundę podczas Fazy Duchów. Dodatkowo możemy zbierać Energię również wykorzystując opcję Rozwoju zawierającą możliwość zbierania Energii. Ponadto niektóre karty pozwalają nam na zebranie Energii za spełnienie odpowiednich warunków.

Instrukcja

Strona: 13.

Czy tracimy Energię po zakończeniu rundy?

Energia w przyrodzie nie ginie, więc… nie :). Nie tracimy Energii na koniec rundy, możemy ją kumulować by zagrać droższe Karty Mocy w odpowiednim momencie.

Czy grając ze scenariuszem 'Błyskawiczna Kolonizacja' możemy wykorzystać zebraną za zagranie Pośpiesznych-Kart-Mocy-o-koszcie-0 Energię wykorzystać do opłacenia innej Karty Mocy?

Tak. Możemy traktować, że tak naprawdę efektywny koszt zagranych Pośpiesznych-Kart-Mocy-o-koszcie-0 wynosi -1.

Kiedy opłacamy koszt karty Mocy w Energii?

Za karty Mocy musisz zapłacić po ich wybraniu, czyli na zakończenie Fazy Duchów. Tym samym nie możesz wykorzystać do opłacenia za Kartę Mocy Energii, którą dopiero zdobędziesz dzięki zdolnościom Mocy swoich i innych Duchów. Po tym jak skończysz wybierać swoje karty Mocy, które chcesz zagrać w tej rundzie, połóż na nich Energię równą ich kosztowi. Następnie gdy wszyscy również wybiorą swoje karty zwróćcie Energię do zasobów ogólnych - w ten sposób unikniecie pomyłki odnośnie tego czy już zapłaciliście za nie.

Użytkownicy nie mają możliwości edytowania ani dodawania tekstu na tej stronie. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące gry, zauważyłeś jakiś błąd albo chciałbyś pomóc tworzyć nasze Centrum Wiedzy, skontaktuj się z nami.
  • ostatnio zmienione: 4 lat temu