slowniczek:faza-duchow

Faza Duchów

Faza Duchów - pierwsza Faza występująca w każdej rundzie gry. Podczas niej przechodzicie przez trzy etapy, po kolei: Rozwój, Zebranie Energii oraz Zagranie i opłacenie kart Mocy. Rozgrywacie je symultanicznie, tzn. że może się zdarzyć że jeden z graczy już zagrał swoje karty Mocy, a inni jeszcze wybierają jak przeprowadzić Rozwój swojego Ducha.

Rozwój - wybierasz jedną z sekcji (chyba, że wyraźnie zaznaczono inaczej) znajdującą się na naszej Planszy Ducha. Musisz przeprowadzić wszystkie znajdujące się w niej akcje - ale możesz wybrać kolejność ich zagrania.

Zebranie Energii - na planszy Ducha znajdują się dwa tory, na których położona jest Obecność od początku gry. Górny tor odpowiada za to ile co rundę wynosi nasz przyrost Energii. Pobieramy tyle Energii ile wynosi wartość najwyższego odkrytego numeru na tym torze. Ważne: nie sumujemy wartości na torze!

Zagranie i opłacenie kart Mocy - wybierz karty, które będziesz chciał aktywować w Fazie Pośpiesznych Mocy oraz w Fazie Powolnych Mocy. Limit kart, które możecie zagrać określa wartość najwyższego odkrytego numeru na dolnym torze Obecności. Na kartach najlepiej najpierw położyć Energię na pokrycie ich kosztu, a dopiero gdy wszyscy wybierzecie swoje karty, ściągnąć ją (tym samym opłacając karty) do zasobów ogólnych. Unikniecie wtedy pomyłki, jeśli będziecie wymieniać swoje karty w tej Fazie. Często się zdarza, że kilkakrotnie wymienicie karty, które zaplanowaliście wykorzystać. Ważne: nie aktywujecie jeszcze żadnych zdolności!

Instrukcja

Strona: 8, 14.
Użytkownicy nie mają możliwości edytowania ani dodawania tekstu na tej stronie. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące gry, zauważyłeś jakiś błąd albo chciałbyś pomóc tworzyć nasze Centrum Wiedzy, skontaktuj się z nami.
  • ostatnio zmienione: 4 lat temu