slowniczek:faza-najezdzcow

Faza Najeźdźców

Faza Najeźdźców - trzecia Faza występująca w każdej rundzie gry. Podczas niej Najeźdźcy wykonują swoje akcje, zachodzą efekty Strachu oraz efekt zarażonej Wyspy.

W następującej kolejności, przeprowadzacie odpowiednio:
Zarażona Wyspa - jeśli Wyspa stała się Zarażona to przeprowadzacie czynność opisaną na Karcie Zarazy.
Strach - jeśli jakieś karty Strachu znajdują się na polu zdobytych kart Strachu, w kolejności ich zdobycia, przeprowadzacie ich efekty odpowiadające obecnemu Poziomowi Terroru.
Dewastacja - Najeźdźcy przeprowadzają akcję Dewastacji w krainach odpowiadających karcie Najeźdźców znajdującej się na polu akcji Dewastacji na Planszy Najeźdźców.
Budowa - Najeźdźcy przeprowadzają akcję Budowy w krainach odpowiadających karcie Najeźdźców znajdującej się na polu akcji Budowy na Planszy Najeźdźców.
Eksploracja - Najeźdźcy przeprowadzają akcję Eksploracji w krainach odpowiadających karcie Najeźdźców, którą odkryjecie i położycie na górze talii znajdującej się na polu akcji Eksploracji na Planszy Najeźdźców.
Awans Kart Najeźdźców - przesuwacie w lewo karty znajdujące się na polach akcji Najeźdźców: karta Dewastacji znajdzie się na stosie odrzuconych kart Najeźdźców, karta Budowy na polu akcji Dewastacji, karta Eksploracji na polu akcji Budowy.

Instrukcja

Strona: 9, 10.

Co jeśli nie zdobyliśmy żadnych kart Strachu?

Nic, pomijacie etap Strachu podczas Fazy Najeźdźców i przechodzicie do kolejnego.

Co się dzieje podczas etapu Zarażonej Wyspy gdy Wyspa jest jeszcze Witalna?

Nic. Pomijacie ten etap i przechodzicie do kolejnego. Pamiętajcie jednak by za każdym razem podczas Fazy Najeźdźców sprawdzać po kolei czy dany etap wchodzi w życie.

Użytkownicy nie mają możliwości edytowania ani dodawania tekstu na tej stronie. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące gry, zauważyłeś jakiś błąd albo chciałbyś pomóc tworzyć nasze Centrum Wiedzy, skontaktuj się z nami.
  • ostatnio zmienione: 3 lat temu