slowniczek:karta-zarazy

Karta Zarazy

Karta Zarazy - karta, na której przechowywane są znaczniki Zarazy nieznajdujące się na Wyspie. Kładziona na początku rozgrywki Witalną stroną ku górze, może zostać odwrócona Zarażoną stronę w trakcie gry. Gdy wszystkie znaczniki Zarazy ze strony Witalnej się skończą odwracamy ją na drugą stronę i postępujemy zgodnie z tekstem na Zarażonej stronie. Wyspa tym samym przestaje być Witalną, staje się Zarażoną. Na Zarażonej stronie znajduje się również efekt, który jest od tej pory (od czasu odwrócenia karty) aktywowany podczas każdej Fazy Najeźdźców.

Karta Zarazy jest opcjonalnym elementem gry. Można zamiast niej wykorzystać nadrukowane instrukcje na Polu Zarazy na Planszy Najeźdźców.

Instrukcja

Strona: 15.

Od kiedy obowiązuje efekt Zarazy opisany na Zarażonej stronie karty?

Obowiązuje on natychmiast. Jeśli, więc doprowadziliście do ściągnięcia ostatniego znacznika Zarazy podczas Fazy Pośpiesznych Mocy, to w następującej po niej Fazie Najeźdźców od razu w życie wchodzi efekt Zarażonej Wyspy.

Użytkownicy nie mają możliwości edytowania ani dodawania tekstu na tej stronie. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące gry, zauważyłeś jakiś błąd albo chciałbyś pomóc tworzyć nasze Centrum Wiedzy, skontaktuj się z nami.
  • ostatnio zmienione: 4 lat temu