slowniczek:moc

Moc

Moc - karta Mocy albo Moc Wrodzona. Zdolności którymi Duchy wpływają na sytuację na Wyspie. Rozróżniamy dwa typy Mocy: Pośpieszne oraz Powolne.

Moc Pośpieszna oznaczona jest symbolem czerwonego ptaka (). Jej zdolności można aktywować podczas Fazy Pośpiesznych Mocy. Dodatkowo, dla ułatwienia gdy trzymamy karty w wachlarzu na ręce, czerwona obwódka wkoło kosztu karty Mocy mówi nam o tym, że Moc jest pośpieszną.

Moc Powolna oznaczona jest symbolem żółtwia (). Jej zdolności można aktywować podczas Fazy Powolnych Mocy. Dodatkowo, dla ułatwienia gdy trzymamy karty w wachlarzu na ręce, niebieska obwódka wkoło kosztu karty Mocy mówi nam o tym, że Moc jest powolną.

Instrukcja

Strona: 16.

Czy mogę Pośpieszną Moc odłożyć na później? Na fazę Powolnych Mocy?

Jeśli jakaś inna zdolność ci na to nie pozwoli, nie możesz odłożyć jej działania na później. Decydujesz podczas Fazy Pośpiesznych Mocy, czy chcesz Moc aktywować, czy też rezygnujesz z jej aktywacji.

Czy mogę Powolną Moc aktywować podczas Fazy Pośpiesznych Mocy?

Jeśli jakaś zdolność ci na to pozwoli, to możesz przyśpieszać Powolne Moce. Błyskawica z Serca Burzy dzięki swojej specjalnej zdolności może przyśpieszać swoje Powolne Moce, a także dzięki jednej ze swoich Unikalnych Mocy może sprawić, że przyśpieszy Moce innego Ducha.

Użytkownicy nie mają możliwości edytowania ani dodawania tekstu na tej stronie. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące gry, zauważyłeś jakiś błąd albo chciałbyś pomóc tworzyć nasze Centrum Wiedzy, skontaktuj się z nami.
  • ostatnio zmienione: 4 lat temu