slowniczek:obecnosc

Obecność

Obecność () - element obrazujący w jakiej krainie na Wyspie zamieszkują nasze Duchy. Każdy z Duchów podczas przygotowania gry umieszcza swoją Obecność zgodnie z instrukcjami zawartymi na swojej planszy Ducha. Pozostałą Obecność umieszcza na obu torach Obecnośći na swojej planszy Ducha. Podczas gry Obecność będzie dokładana na Wyspę z obu torów. To, z którego toru wyłożymy Obecność jest naszą decyzją, ale zawsze ściągamy żetony Obecności od lewej do prawej na obu torach. W podstawowych zasadach gry, jeśli przynajmniej jeden z duchów straci całą swoją Obecność na Wyspie, gra kończy się natychmiast przegraną Duchów.

Tory Obecności znajdujące się na Planszy Ducha:
Górny Tor Obecności - odpowiada za to ile co rundę wynosi nasz przyrost Energii. Pobieramy tyle Energii ile wynosi wartość najwyższego odkrytego numeru na tym torze. Ważne: nie sumujemy wartości na torze!

Dolny Tor Obecności - określa limit kart, które możesz zagrać podczas rundy. Wartość najwyższego odkrytego numeru na dolnym torze Obecności stanowi nasz limit.

Instrukcja

Strona: 13.

Jeśli w sekcji Rozwoju znajdują się dwie akcje dołożenia Obecnośći, to czy mogę pobrać ją z dwóch torów, czy z tylko jednego toru Obecności?

Możesz dobrać ją z jednego albo z dwóch różnych torów Obecności.

Co jeśli skończy mi się Obecność na obu torach Obecności?

Nic. Po prostu nie odkryjesz więcej pól. Podczas Rozwoju natomiast możesz ściągać swoją już dodaną Obecność na planszy i przemieszać ją do nowej krainy. Pamiętaj: żetony Obecności, które stracisz poprzez dodaną do krainy Zarazę nie są dla ciebie dostępne, jeśli gra wyraźnie ci nie pozwoli ich ruszyć.

Użytkownicy nie mają możliwości edytowania ani dodawania tekstu na tej stronie. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące gry, zauważyłeś jakiś błąd albo chciałbyś pomóc tworzyć nasze Centrum Wiedzy, skontaktuj się z nami.
  • ostatnio zmienione: 4 lat temu