slowniczek:obrazenia

Obrażenia

Obrażenia - rany zadawane Najeźdźcom, krainom lub Dahanom. Ilekroć karta nie określa dokładnie komu, zawsze oznacza Najeźdźcom. Zadanie Obrażeń równych Witalności Najeźdźców czy Dahan, niszczą ich. Zadanie przynajmniej 2 Obrażeń krainie, powoduje dodanie znacznika Zarazy w tej krainie. Obrażenia zadane Miastom i Osadom łatwo śledzić dzięki specjalnie skonstruowanym modelom.

Dla Miast śledzimy Obrażenia w ten sposób:

Miasto bez Obrażeń.

Miasto z 1 Obrażeniem. Widoczne są z góry dwa budynki - co symbolizuje, że Miastu należy zadać jeszcze 2 Obrażenia by je zniszczyć.

Miasto z 2 Obrażeniami. Widoczny z góry jest tylko jeden budynek na pierwszym planie - co symbolizuje, że Miastu należy zadać jeszcze 1 Obrażenie by je zniszczyć.

Dla Osad śledzimy Obrażenia w ten sposób:


Osada bez Obrażeń.

Osada z 1 Obrażeniem. Położona na boku symbolizuje, że Osadzie należy zadać jeszcze 1 Obrażenie by ją zniszczyć.

Dla Dahan śledzimy Obrażenia w ten sposób:


Wioska Dahan bez Obrażeń.

Wioska Dahan z 1 Obrażeniem. Położona do „góry nogami”, symbolizuje że Wiosce Dahan należy zadać jeszcze 1 Obrażenie by ją zniszczyć.

Instrukcja

Strona: 15, 16, 18.

Czy obrażenia przechodzą z rundy na rundę?

Nie. Zawsze podczas Przemijania Najeźdźcy oraz Dahanie regenerują się.

Czy Duchy otrzymują Obrażenia?

Nie, Duchów nie można fizycznie zranić. Utratę Obecności spowodowaną dodaniem Zarazy na krainę, można niejako traktować jako zadanie Obrażeń Duchom, ale nią nie jest.

Użytkownicy nie mają możliwości edytowania ani dodawania tekstu na tej stronie. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące gry, zauważyłeś jakiś błąd albo chciałbyś pomóc tworzyć nasze Centrum Wiedzy, skontaktuj się z nami.
  • ostatnio zmienione: 4 lat temu