slowniczek:przeciwnik

Przeciwnik

Przeciwnik - symbolizuje określone siły kolonizujące Wyspę w świecie gry. Wykorzystanie Przeciwnika jest opcjonalne, ale dzięki temu rozgrywka nabiera dodatkowej głębi i strategii. Pamiętajcie, by wybrać Przeciwnika przed rozpoczęciem przygotowania gry, ponieważ czasami może on wpłynąć na to, w jaki sposób macie je przeprowadzić. Na planszy Przeciwnika znajdziecie opis efektu Eskalacji, który zachodzi, gdy odkrywana jest arta Najeźdźców Etapu II z symbolem Eskalacji. Niektórzy Przeciwnicy wprowadzają również dodatkowe warunki przegranej. Te zasady stanowią „poziom podstawowy” Przeciwnika, wprowadzając niewielki wzrost trudności. Dalej, każdy z Przeciwników oferuje wiele kolejnych poziomów trudności, oznaczonych cyfrą po lewej stronie. Zasady kumulują się ze sobą, czyli jeśli walczycie przeciwko Poziomowi 3, obowiązują was również efekty Poziomu 1 i Poziomu 2. Niektórzy Przeciwnicy modyfikują Akcje Najeźdźców. By o tym pamiętać, połóżcie odpowiednie znaczniki Przeciwników poniżej pól Akcji Najeźdźców.

Przeciwników i dokładne ich opisy znajdziecie tutaj.

Znaczniki Przeciwników:

Instrukcja

Strona: 22.

Czy można łączyć przeciwników ze scenariuszami?

Tak, można łączyć Przeciwnika i Scenariusz. Pamiętajcie, że zwiększy to na pewno poziom trudności i liczbę zasad, o których należy pamiętać.

Użytkownicy nie mają możliwości edytowania ani dodawania tekstu na tej stronie. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące gry, zauważyłeś jakiś błąd albo chciałbyś pomóc tworzyć nasze Centrum Wiedzy, skontaktuj się z nami.
  • ostatnio zmienione: 4 lat temu