duchy:cien-migoczacy-niczym-plomien

Cień Migoczący Niczym Płomień

Informacje Ogólne

Przygotowanie gry

(ang. Shadows Flicker Like Flame)
Połóż 3 Obecności () na swojej planszy startowej: 2 na Dżungli z najwyższym numerem oraz 1 w krainie #5. Weź wszystkie karty Unikalnych Mocy Cienia Migoczącego Niczym Płomień.

Opcje Rozwoju

Odzyskaj
Karty
Pozyskaj
Kartę Mocy

Pozyskaj
Kartę Mocy
Dodaj
Obecność

Dodaj
Obecność
Zbierz
Energię

Specjalne Zasady

Cienie Pośród Dahan (ang. Shadows of the Dahan)

Za każdym razem, gdy używasz Mocy, możesz wydać 1 Energii, by za jej Cel wybrać dowolną krainę z Wioską Dahan (), nie biorąc pod uwagę normalnego Zasięgu Mocy (dotyczy zarówo kart Mocy jak i Wrodzonych Mocy).

Wrodzone Moce

CIEMNOŚĆ POCHŁANIA NIEOSTROŻNYCH
SZYBKOŚĆ ZASIĘG CEL (kraina)
DOWOLNA

2 1 : Zgromadź 1 .
3 2 : Zniszcz do 2 . 1 za każdego Zniszczonego .
4 3 2 : 3 Obrażenia. 1 za każdego Zniszczonego przez te Obrażenia Najeźdźcę.

Styl gry

Dobry w generowaniu Strachu i Niszczeniu odizolowanych Osad i Odkrywców. Niezbyt silny w zadawaniu większej liczby Obrażeń - możliwe, że będzie potrzebował sojuszników, którzy zajmą się mocno zaludnionymi krainami.

Możliwość powiększenia Zasięgu otwiera wiele nowych możliwości dla Mocy z Zasięgiem 0, co może mieć duże znaczenie w grach na rozległej planszy.

Statystyki

ZŁOŻONOŚĆ:

PODSUMOWANIE MOCY:

Karty Unikalnych Mocy

Skrywające Cienie

(ang. Concealing Shadows)

Pośpieszna Moc, kosztująca 0 Energii, której możesz użyć tylko w krainie, w której posiadasz już swoją Obecność (Zasięg jest równy 0). Możesz jej użyć w dowolnym typie krainy.

Moc generuje 1 Strachu oraz chroni wioski Dahan w wybranej krainie przed Obrażeniami podczas akcji Dewastacji.

Dzięki zagraniu tej Mocy zyskujesz 2 Źródła Mocy: Księżyc oraz Powietrze .

Czas Spłaty Przysług

(ang. Favors Called Due)

Powolna Moc, kosztująca 1 Energii, której możesz użyć w Zasięgu do 1 krainy od krainy, w której znajduje się twoja Obecność. Możesz jej użyć w dowolnym typie krainy.

Moc pozwala na zgromadzenie do 4 wiosek Dahan w wybranej krainie. Następnie jeśli w tej krainie znajdują się Najeźdźcy, a Dahanie mają przewagę liczebną, generuje 3 Strachu.

Dzięki zagraniu tej Mocy zyskujesz 3 Źródła Mocy: Księżyc , Powietrze oraz Zwierzęcość .

Skorupa Grozy

(ang. Mantle of Dread)

Powolna Moc, kosztująca 1 Energii, której możesz użyć na dowolnym z Duchów.

Moc generuje 2 Strachu oraz pozwala wybranemu Duchowi Wypchnąć 1 Odkrywcę i 1 Osadę z krainy, w której posiada swoją Obecność.

Dzięki zagraniu tej Mocy zyskujesz 3 Źródła Mocy: Księżyc , Ogień oraz Powietrze .

Obumarłe Plony

(ang. Crops Wither and Fade)

Powolna Moc, kosztująca 0 Energii, której możesz użyć tylko w krainie, w której posiadasz już swoją Obecność (Zasięg jest równy 0). Możesz jej użyć w dowolnym typie krainy.

Moc generuje 2 Strachu. Następnie daje nam wybór pomiędzy: Zamianą 1 Osady na 1 Odkrywcę albo Zamianą 1 Miasta na 1 Osadę. Zamiana nie generuje Strachu!

Dzięki zagraniu tej Mocy zyskujesz 3 Źródła Mocy: Księżyc , Ogień oraz Roślinność .

Pytania i Odpowiedzi

Czy wykorzystując Cienie Pośród Dahan można zignorować inne wymagania dotyczące celu?

Nie. Cienie Pośród Dahan pozwalają zignorować jedynie Zasięg - liczony w Krainach. Wszelkie pozostałe wymagania dotyczące zasięgu, muszą być spełnione. Jeśli Moc musi pochodzić z Miejsca Kultu, a ty nie posiadasz żadnego w tym momencie na Wyspie - nie możesz zagrać tej karty. Jeśli Moc ma być zagrana z Dżungli, a ty nie posiadasz żadnej Obecności w krainie o tym typie, również nie możesz wykorzystać tej Mocy.To samo dotyczy celu - jeśli celem Mocy ma zostać kraina, w której znajdują się np. Najeźdźcy, to nie można wybrać jako cel Mocy innej krainy.

Czy zwiększenie Zasięgu oddziałuje również na Moce, które mówią o 'krainie w której znajduje się twoja Obecność' lub 'w jednej z twoich krain'?

Nie. Cienie Pośród Dahan pozwala jedynie zignorować liczbowy wymiar Zasięgu Mocy, a nie inne zawarte w niej wymagania oraz treść. Jeśli Moc mówi, o krainie „w której znajduje się twoja Obecność” to musi się ona tam fizycznie znajdować.

Kiedy należy opłacić dodatkowy koszt (1 Energii) wynikający z użycia Cieni Pośród Dahan?

Opłacasz go dopiero w momencie użycia zdolności danej Mocy. Nie musisz wybierać celu Mocy, zanim jej użyjesz.

Czy należy jeszcze raz zapłacić dodatkowy koszt wynikający z Cieni Pośród Dahan dla Mocy, którą Powtarzamy?

Nie. Modyfikacje Mocy, takie jak zwiększenie jej Zasięgu dzięki Cieniom Pośród Dahan, przechodzą na Powtórzoną Moc.

Pamiętaj, że jeśli istnieją wyraźne instrukcje co do tego, gdzie może być zagrana powtórzona Moc - one mają pierwszeństwo. Jeśli na karcie napisane jest „Powtórz Moc w sąsiedniej krainie” - to musisz wybrać cel zgodnie z tym wymaganiem.

Porady i Przewodniki

Niedługo opublikujemy porady i przewodniki, tymczasem zachęcamy do samodzielnego odkrywania możliwości tego Ducha!

Porady i Przewodniki

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisici elit, sed eiusmod tempor incidunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquid ex ea commodi consequat. Quis aute iure reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint obcaecat cupiditat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Tło Fabularne

Dahanie mawiają: „Jeśli długie cienie zachodzącego słońca rozciągające się za tobą zaczynają się zmieniać i migotać jak języki wygłodniałego ognia, nie uciekaj. Wzmoże to jedynie twój strach i pobudzi apetyt cienia.” Duch ten wywołuje instynktowny strach u ludzi być może dlatego, że jego postępowanie jest dla nich niepojęte. Jeszcze kilka pokoleń wstecz, Dahanie starali się oddawać mu cześć jedynie z daleka i unikali go, jak tylko było to możliwe. Podczas Lat Nieustającego Słońca, okrył cieniem dużą część Wyspy, zapobiegając katastrofie. Od tego czasu wielu Dahan ostrożnie, ale z uwagą słucha jego słów, czując, że mają u niego dług, który próbują spłacić.
Użytkownicy nie mają możliwości edytowania ani dodawania tekstu na tej stronie. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące gry, zauważyłeś jakiś błąd albo chciałbyś pomóc tworzyć nasze Centrum Wiedzy, skontaktuj się z nami.
  • ostatnio zmienione: 3 lat temu