duchy:serce-pozogi

Serce Pożogi

Informacje Ogólne

Przygotowanie gry

(ang. Heart of the Wildfire)
Połóż 3 Znaczniki Obecności oraz 2 Znaczniki Zarazy na swojej planszy startowej, na Piaskach z najwyższym numerem Znaczniki Zarazy weź z pudełka, a nie z Planszy Najeźdźców).

Opcje Rozwoju

Odzyskaj
Karty
Pozyskaj
Kartę Mocy
Zbierz
Energię

Pozyskaj
Kartę Mocy
Dodaj
Obecność

Dodaj
Obecność
Zbierz 2 Energii oraz +1
za każdy widoczny Ogień

Specjalne Zasady

Paląca Obecność (ang. Blazing Presence)
Kiedy dodajesz lub poruszasz swoją Obecność poza Przygotowaniem Gry, w krainie, do której ją przenosisz:
- Zadaj tyle Obrażeń ile widocznych jest na twoich Torach Obecności.
- Jeśli na twoich Torach Obecności widoczne są przynajmniej 2 dodaj 1 Zarazę.
- Wypchnij wszystkie Bestie oraz dowolną liczbę Dahan.
Jeśli dodałeś więcej niż 1 Obecność do Krainy w tym samym momencie, rozpatrz powyższe efekty tylko raz.

Niszczycielska Natura (ang. Destructive Nature)
Zaraza dodana w wyniku działalności Duchów (Moce, Specjalne Zasady, Rytuały w Scenariuszach, itp.) nie niszczy twojej Obecności(dotyczy również rozprzestrzeniania).

Wrodzone Moce

Burza Ognia (ang. Firestorm)
SZYBKOŚĆ ZASIĘG CEL (kraina)

1 : Za każde posiadane 2 1 Obrażenie.
3 : Zamiast tego, za każdy posiadany 1 Obrażenie.
4 2 : Rozdziel Obrażenia tej Mocy pomiędzy wybraną krainą, a innymi swoimi krainami z Zarazą.
7 : W krainie z Zarazą, gdzie znajduje się twoja Obecność, Wypchnij wszystkie Znaczniki Dachan. Zniszcz wszystkich Najeźdźców oraz Bestie. Doda 1 Zarazę.

Odrodzenie Ze Zgliszczy (ang. The Burned Land Regrows)
SZYBKOŚĆ ZASIĘG CEL (kraina)
DOWOLNA

4 1 : Jeśli w wybranej krainie znajdują się przynajmniej 2 Znaczniki Zarazy, usuń 1 Zarazę.
4 2 : Zamiast tego, usuń 1 Zarazę.
5 2 2 : Usuń jeszcze 1 Zarazę.

Styl gry

Rozpoczyna grę z dużą siłą ofensywną, którą powiększa podczas rozgrywki. Rozwijając się rozsiewa jednak Zarazę - im mniejsza Wyspa, tym bardziej musi uważać, by nie objąć nią wszystkich krain. Serce Pożogi potrafi uzdrawiać krainy, w których się znajduje. Może też korzystać z innych Mocy pozwalających na Usuwanie Zarazy, które umożliwiają mu dodanie Obecności bez rozprzestrzeniania się Zarazy. Usuwanie Zarazy ogranicza jednak działanie jego Wrodzonej Mocy, „Burzy Ognia„.

Statystyki

ZŁOŻONOŚĆ:

PODSUMOWANIE MOCY:

Karty Unikalnych Mocy

Języki Ognia

(ang. Flash-Fires)

Powolna Moc, kosztująca 2 Energii, której możesz użyć w Zasięgu do 1 krainy od Krainy, w której znajduje się twoja Obecność. Możesz jej użyć w dowolnym typie krainy.

Moc pozwala wygenerować 1 Znacznik Strachu oraz zadać 1 Obrażenie. Jeśli udało ci się zgromadzić 2 możesz skorzystać z tej Mocy w fazie Pośpiesznych Mocy.

Dzięki zagraniu tej mocy zyskujesz 2 Źródła Mocy: Ogień oraz Powietrze .

Dławiący Dym

(ang. Asphyxiating Smoke)

Powolna Moc, kosztująca 2 Energii, której możesz użyć w Zasięgu do 2 krain od krainy, w której znajduje twoje Miejsce Kultu. Możesz jej użyć w dowolnym typie krainy.

Moc pozwala wygenerować 1 Strachu, zniszczenie 1 Osady (co wygeruje 1 Strachu) oraz Wypchnięcie 1 Znacznika Dahan.

Dzięki zagraniu tej mocy zyskujesz 3 Źródła Mocy: Ogień , Powietrze oraz Roślinność .

Furia Płomieni

(ang. Flame's Fury)

Pośpieszna Moc, kosztująca 0 Energii, której możesz użyć na dowolnym z Duchów.

Dzięki tej Mocy zyskujesz 1 Energii, dodatkowo wszystkie twoje inne zagrane w tej rundzie Moce zadają 1 Obrażenie więcej(bez względu czy działają w jednej lub wielu krainach suma zadanych Obrażeń wzrasta o 1.

Dzięki zagraniu tej mocy zyskujesz 3 Źródła Mocy: Słońce , Ogień oraz Roślinność .

Buchające Płomienie

(ang. Threatening Flames)

Pośpieszna Moc, kosztująca 0 Energii, której możesz użyć tylko w krainie, w której posiadasz już swoją Obecność (Zasięg jest równy 0), możesz jej użyć tylko w krainie w której znajduje się przynajmniej 1 Najeźdźca oraz przynajmniej 1 Zaraza.

Dzięki zagraniu tej mocy generujesz 2 Strachu. Dodatkowo z wybranej Krainy musisz Wypchnąć do przyległych Krain tylu Odkrywców / Osad ile wynosi obecny poziom terroru. Jeśli nie ma przyległych Krain bez twojej Obecności do których mógłbyś ich Wypchnąć, generujesz dodatkowo 2 Strachu.

Dzięki zagraniu tej mocy zyskujesz 2 Źródła Mocy: Ogień oraz Roślinność .

Pytania i Odpowiedzi

Masz pytanie dotyczące tego Ducha?

Skontaktuj się z nami mailowo albo za pomocą facebooka.

Porady i Przewodniki

Niedługo opublikujemy porady i przewodniki, tymczasem zachęcamy do samodzielnego odkrywania możliwości tego Ducha!

Porady i Przewodniki

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisici elit, sed eiusmod tempor incidunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquid ex ea commodi consequat. Quis aute iure reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint obcaecat cupiditat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Tło Fabularne

Duch naturalnej destrukcji… jak i odbudowy po niej. Jednakże ci, których ziemie nawiedził ogień, zazwyczaj niezbyt potrafią docenić tę drugą. Najlepiej odnajduje się, przebywając w pobliżu ludzkich domostw, upajając się widokiem ognisk i iskier. Na Wyspie żył na długo przed przybyciem Dahan. Jest dzieckiem Wulkanu i Zieleni. Serce Pożogi jest wieloletnim przyjacielem Dahan: ich wczesne rolnictwo, opierające się na cięciu i paleniu, nastawiło większośc Duchów przeciwko nim. Dla Serca Pożogi były to jednak najlepsze lata jakich doświadczył od wieków. Wspierał Dahan podczas Drugiego Osądu, lecz od tamtej pory niezbyt często wchodził z nimi w interakcję. Mimo to, stara się oszczędzać ich wioski i pomaga im w walce z Najeźdźcami
Użytkownicy nie mają możliwości edytowania ani dodawania tekstu na tej stronie. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące gry, zauważyłeś jakiś błąd albo chciałbyś pomóc tworzyć nasze Centrum Wiedzy, skontaktuj się z nami.
  • ostatnio zmienione: 4 lat temu