duchy:blyskawica-z-serca-burzy

Błyskawica z Serca Burzy

Informacje Ogólne

Przygotowanie gry

(ang. Lightning's Swift Strike)
Połóż 2 Obecności () na swojej planszy startowej, na Piaskach z najwyższym numerem. Weź wszystkie karty Unikalnych Mocy Błyskawicy z Serca Burzy.

Opcje Rozwoju

Odzyskaj
Karty
Pozyskaj
Kartę Mocy
Zbierz
Energię

Dodaj
Obecność
Dodaj
Obecność

Dodaj
Obecność
Zbierz
Energię

Specjalne Zasady

Piorunująca Szybkość
(ang. Swiftness of Lightning)

Za każdy , który posiadasz, możesz użyć 1 Mocy tak, jakby była Mocą (dotyczy zarówno kart Mocy jak i wrodzonych Mocy).

Wrodzone Moce

Grzmiąca Zagłada
(ang.Thundering Destruction)

SZYBKOŚĆ ZASIĘG CEL (kraina)
DOWOLNA

3 2 : Zniszcz 1 .
4 3 : Zamiast tego możesz Zniszczyć 1 .
5 4 1 : Dodatkowo Zniszcz 1 /.
5 5 2 : Dodatkowo Zniszcz 1 /.

Styl gry

Skupia się w zasadzie jedynie na ofensywie. Jeżeli w grze nie będzie miała defensywnego sojusznika, Zaraza może okazać się sporym problemem. Doskonała w Niszczeniu budynków, nieco gorsza w powstrzymywaniu Odkrywców. Użycie Grzmiącej Zagłady bywa wybuchowym przedsięwzięciem: runda lub dwie potrzebne na przygotowanie pozycji i zebranie Energii skutkują naprawdę potężną burzą. Źródłami jej Unikalnych Mocy są w większości Powietrze i Ogień: przydatne przy użyciu Grzmiącej Zagłady, jednak niezbyt przydatne w użyciu z kartami Większych Mocy.

Statystyki

ZŁOŻONOŚĆ:

PODSUMOWANIE MOCY:

Karty Unikalnych Mocy

Roztrzaskane Domostwa

(ang. Shatter Homesteads)

Powolna Moc, kosztująca 2 Energii, której możesz użyć w Zasięgu do 2 krain od swojego Miejsca Kultu. Możesz jej użyć w dowolnym typie krainy.

Moc generuje 1 Strachu oraz pozwala zniszczyć 1 Osadę, co wygeneruje dodatkowe 1 Strachu w przypadku zniszczenia Osady (maksymalnie więc 2 Strachu).

Dzięki zagraniu tej Mocy zyskujesz 2 Źródła Mocy : Ogień oraz Powietrze .

Rozszalała Burza

(ang. Raging Storm)

Powolna Moc, kosztująca 3 Energii, której możesz użyć w Zasięgu do 1 krainy od krainy, w której znajduje się twoja Obecność. Możesz jej użyć w dowolnym typie krainy.

Moc pozwala na zadanie każdemu Najeźdźcy w krainie 1 Obrażenia.

Dzięki zagraniu tej Mocy zyskujesz 3 Źródła Mocy: Ogień , Powietrze oraz Wodę .

Łaska Błyskawicy

(ang. Lightning's Boon)

Pośpieszna Moc, kosztująca 1 Energii, której możesz użyć na dowolnym z Duchów.

Moc pozwala wybranemu Duchowi w tej rundzie sprawić, że jego dwie powolne Moce staną się pośpiesznymi.

Dzięki zagraniu tej Mocy zyskujesz 2 Źródła Mocy: Ogień oraz Powietrze .

Heroldzi Pioruna

(ang. Harbingers of the Lightning)

Powolna Moc, kosztująca 0 Energii, której możesz użyć w Zasięgu do 1 krainy od krainy, w której znajduje się twoja Obecność. Możesz jej użyć w dowolnym typie krainy.

Moc wypycha z wybranej krainy do 2 wiosek Dahan oraz generuje 1 Strach jeśli przynajmniej 1 wioska Dahan została dzięki tej Mocy wypchnięta do krainy w której znajduje się Osada lub Miasto.

Dzięki zagraniu tej Mocy zyskujesz 2 Źródła Mocy: Ogień oraz Powietrze .

Pytania i Odpowiedzi

Jaką liczbę Mocy może przyśpieszyć Błyskawica z Serca Burzy dzięki Piorunującej Szybkości?

Piorunująca Szybkość pozwala na przyśpieszenie 1 Mocy za każde 1 posiadane Źródło Mocy Powietrza () przez Błyskawicę z Serca Burzy. Oznacza to, że posiadając np. 3 symbole Powietrza na zagranych Kartach Mocy, można przyśpieszyć do 3 powolnych Mocy. Wszystkie startowe Moce Błyskawicy posiadają ten symbol, dzięki czemu łatwiej skorzystać z tej specjalnej zasady. Warto pamiętać, że jej Wrodzona Moc, Grzmiąca Zagłada, jest powolną Mocą, którą również można przyśpieszyć (czasami, rezygnując w ten sposób z przyśpieszenia Karty Mocy).

Czy wykorzystując drugą opcję Rozwoju, można położyć kolejną Obecność licząc Zasięg od tej dopiero położonej?

Tak, druga opcja Rozwoju pozwala na: Dodadanie Obecnośi w Zasięgu 2 oraz na dodanie Obecności w Zasięgu 0. Ogólnie, wybierając opcję Rozoju możemy zrobić wszystkie akcje w niej zawarte w dowolnej kolejności. Oznacza to, że najpierw możemy położyć Obecność w Zasięgu 2 od już znajdującej się wcześniej Obecności na Wyspie, a później na tej właśnie położonej Obecności, położyć drugą Obecność (Zasięg 0).

Czy korzystając z różnych Zdolności Warunkowych Grzmiącej Zagłady można rozpatrywać je oddzielnie?

Nie. Grzmiąca Zagłada składa się w sumie z czterech Zdolnosci Warunkowwych. Jeśli posiadasz wystarczająca liczbę Źródłeł Mocy (np. 5 6 3 ) by aktywować zarówno trzecią i czwartą zdolność, obie musisz zastosować w tej samej krainie. Pamiętaj, że możesz ich użyć ponieważ w treści Zdolności napisane jest „dodatkowo”, w innym przypadku możesz użyć tylko jednej Zdolności Warunkowej.

Moc Wrodzona jest traktowana tak samo jak każda inna Moc i obowiązują ją te same zasady co inne Moce, czyli: jedna kraina, jedna runda, jedno użycie.

Porady i Przewodniki

Niedługo opublikujemy porady i przewodniki, tymczasem zachęcamy do samodzielnego odkrywania możliwości tego Ducha!

Porady i Przewodniki

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisici elit, sed eiusmod tempor incidunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquid ex ea commodi consequat. Quis aute iure reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint obcaecat cupiditat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Tło Fabularne

Dziecko ulotnego ducha burzy. Błyskawica z Serca Burzy tańczyła na brzegach wyspy wiele wieków temu i spodobało się jej to na tyle, że postanowiła zostać. Wiele czasu spędza na spokojnym i cichym odpoczynku, budząc się do podniebnego tańca wraz z podmuchami silnego wiatru.

Uwagę na Dahan zwraca jedynie od czasu do czasu. Zazwyczaj pojawia się znikąd, aby wydać im jakieś niejasne polecenia. Dahanie współpracują, po części z respektu dla siły Błyskawicy, lecz głównie przez wzgląd na Głos Burzy, czyli córkę Błyskawicy, będącą ich patronem i sojusznikiem.

Użytkownicy nie mają możliwości edytowania ani dodawania tekstu na tej stronie. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące gry, zauważyłeś jakiś błąd albo chciałbyś pomóc tworzyć nasze Centrum Wiedzy, skontaktuj się z nami.
  • ostatnio zmienione: 4 lat temu